Uw commentaar ...

Namen van 99 schepen gebouwd door (Cornelis & Jan) Smit te Alblasserdam (1812-2003)

Gesticht door Cornelis Smit († 1858). In 1858 wordt de werf gesplitst: Jan Czn Smit beheert dan de oude werf, en zwager Frans Harm von Lindern de nieuwe.
In 1827 liep het eerste schip van de werf, in 1977 de laatste.
Cornelis had een goede band met Boissevain.
Zoon Jan toonde vernieuwingsdrang. In de jaren 90 werd er alleen nog in staal gebouwd.
Uiteindelijk wordt de werf de huidige van der Giessen/De Noord.
Jan Smit had ook enige tijd een werf te Papendrecht.
1828Hoop van Alblasserdam (Fregat)
1829Nederlandse Nijverheid (Fregat)
1830Jonge Jan (Bark)
1831Johanna Elisabeth (Bark)
(1840) Ternate
1832Dankbaarheid Aan de Ned. Handel Mij. (Bark)
1834Factorij (Bark)
(1861) Ida en Albertina
1835Kolonel Koopman (Bark)
1836Nederwaard (Bark)
1837Veronica (Bark)
1837Goede Vertrouwen, Het (Bark)
1838Snelheid, de (Bark)
1838Nieuwland (Bark)
1838Padang (Bark)
(1860) Auden August
1838Jan Pieterszoon Coen (Bark)
(1860) Josephine
1839President Ram (Bark)
1839Lucipara's (Bark)
1839Christoforus Columbus (Bark)
1840Bonjol (Bark)
1840Vice Admiraal Gobius (Bark)
1840Jonge Cornelis (Bark)
(1852) Hendrik
1841van der Werf (Bark)
(1855) Dirk Arnold
1841Batavier (Bark)
1841Anna Margaretha (Bark)
(1855) Provincie Drenthe
1842Drie Vrienden (Bark)
1842Amstel (Bark)
1843Zorgvliet (Bark)
1844Thetis (Bark)
(1860) Jonge Eduard
(1869) Martje Doornbosch
1846A.R. Falck (Bark)
1846Java (Bark)
1846Eduard (Schoener, 2-mast)
1847Suzanna (Brik)
(1860) Willem Jacobus
(1878) Plutus
1847Maria Magdalena (Bark)
(1867) Aart en Cornelia
1848Henrica (Brik)
1848Graafstroom (Bark)
(1854) Laura en Adèle
(1871) Johannes
1849Karel August (Brik)
1849Eugenie (Bark)
(1864) Deo Gratia
1850Rijswijk (Bark)
(1858) Drie Gebroeders
1850Jacoba (Bark)
1850Dorothea Henriette (Bark)
(1867) Pieter
1850Zes Gezusters (Bark)
1851Souburg (Bark)
1851Laura en Adèle (Bark)
1851Colombine (Bark)
1851Louis (Bark)
1852Mentor (Bark)
1852Maria Adriana (Bark)
1853Hendrina (Bark)
1853Julie (Bark)
1853Copernicus (Bark)
1853Antoinette (Bark)
1854Staatsraad van der Houwen (Bark)
1854Zaltbommel (Bark)
1854Johanna Christina (Bark)
(1871) Vier Gebroeders
1854Equator (Bark)
1855Maria Diederika (Bark)
1855Vesta (Bark)
1855Twee Cornelissen (Bark)
(1878) Concordia
1855Alblasserwaard (Bark)
1855Maarten van Rossem (Bark)
(1879) Noord Holland
1856Henriëtte (Bark)
(1860) Zes Gezusters
(1870) Bella
1856Mary en Hillegonda (Bark)
1856Atlas (Bark)
1856Hendrika (Bark)
(1879) Maria Augusta
1856Eersteling (Bark)
(1861) Java
1856Maria Veronica (Bark)
1856Commissaris Des Konings van der Heim (Bark)
1856Landbouw (Bark)
(1881) Egbert en Nicolaas
1857Ortelius (Fregat)
1857Kortenaer (Fregat)
1857Vrede (Bark)
1857Louis Meyer (Bark)
(1871) Louis August Constantin
1858Robertus Hendrikus (Bark)
1858Graafstroom (Bark)
(1878) Baron van Palland
1861India Packet (clipper - bark)
(1882) Heemse
1863Marie (Bark)
1863Candati (Brik)
(1876) Mabel
1864Maria en Elisabeth (clipper - fregat)
1865Stad Delft (Driemaster)
1865Koffijboom (clipper - fregat)
1867Cornelia (Fregat)
1869Henriëtte Adriana (Bark)
1870Johanna (Fregat)
(1889) Julia
1874Mary (Fregat)
1875Gebroeders Smit (Fregat)
(1890) Atacama
1879Graafstroom (Fregat)
1884Erasmus (Stoomschip)
1885Smit (Stoomschip)
1891Johanna (Fregat)
1892Adriana (Fregat)
(1909) Natal
1895Hugo Molenaar (Fregat)
(1907) Emanuel
1897Hendrika (Stoomschip)
(1902) Silesia
(1921) Jean Jacques
1899Dordrecht (Stoomschip)
(1915) Storfjeld
1900Kinderdijk (Stoomschip)
(1915) Selje
1900Katendrecht (Stoomschip)
(1915) Forde
1901Maasstad (Stoomschip)
(1909) Ottoland
(1915) Snefleld
1902Heemskerck (Stoomschip)
(1915) Anna Fostenes
1902Laura (Stoomschip)
(1915) Ausuble
(1924) Mette Jensen
(1928) Kuhrs
1902Poeldijk (Stoomschip)
(1915) Older
1903Katwijk (Stoomschip)