Uw commentaar ...

Namen van 172 schepen gebouwd door Ipe Annes Hooites te Hoogezand

De werf wordt in 1699 gekocht door Annes Meursing Hooites. Achtereenvolgens Hooites Meusing Anne, Anne Willems Hooites, Ipe Anne Hooites (ook gespeld als Ype) [1812-1891], Hooites Roelof.
Ipe bezat drie werven: te Hoogezand, Foxhol en Foxholsterbosch.


Bronnen:
    - Veenkoloniale Zeevaart
1804Jonge Klaas Zuininga (Smak)
1805Jonge Derk (Smak)
1834Margaretha Hendrika (Kofschip)
1836Alida (Kofschip)
1839Alkanna Elisabeth (Kofschip)
(1858) Willem
(1868) Johanna Geziena
(1871) Johannes Albertus
(1872) Geessien de Witt
1839Jonge Willem (Kofschip)
1840Pieter Hendrik (Kofschip)
(1852) Hendrik Pieter
(1855) Antje
1840Fenna (Schoenerkof)
1840Jonge Gerritsen (Kofschip)
1841Reintje (Kofschip)
(1850) Gijsbertha Willemina
1841Jacomina (Schoenerkof)
(1855) Drie Gezusters
1842Maria Catharina (Kofschip)
1843Catharina Knelsina (Schoenerkof)
1843Renske Hooites (Kofschip)
1843Vesta (Schoenerkof)
1844Stad Kampen (Kofschip)
(1853) Lammechiena Margonda
1845Admiraal de Winter (Schoenerkof)
1845Graaf van Rechteren (Schoenerkof)
(1852) Maria
(1866) Catharina
1846Henriëtte (Kofschip)
1847Maria Catharina (Kofschip)
(1864) Cornelia Elisabeth
1847Jeanne Marie (Schoenerkof)
1848Amicitia (Kofschip)
1848Jonge Duyf (Schoenerkof)
(1857) Eendragt
1849Jonge Pieter (Schoenerkof)
1849Roelfina Gerardina (Kofschip)
1849Anna Catharina (Kofschip)
1850Zwanette (Schoener, 2-mast)
1851Agatha (Schoener, 2-mast)
(1861) Camilla
(1872) Catharina
1851Elisabeth (Schoener, 2-mast)
1851Equator (Schoenerbrik)
1851Geziena Pronk (Schoenerkof)
(1855) Friso
(1869) Fenna Hendrika
1852Jonge Andries (Schoenerkof)
(1869) Hoop, de
1852Donau (Schoener)
1852Grietje (Schoenerkof)
1852Zeeploeg (Schoener, 2-mast)
(1867) Froukje
1852Antje (Schoener, 2-mast)
1852Fennechiena Arendina (Galjoot)
1852Gezusters Bol (Schoenerkof)
(1859) Aries
1852Arendina (Schoener, 2-mast)
1852Cornelia (Galjoot)
(1862) Antje
1853Meika (Galjoot)
1853Redite (Schoener, 2-mast)
1853Meika (Schoener, 2-mast)
1853Harmonie (Schoener, 2-mast)
1853Wendelina (Schoenerkof)
1853Irene (Schoener, 2-mast)
(1866) Eexta
1853Dolphijn (Schoener)
1853Antje (Schoener, 2-mast)
1854Crescendo (Schoener, 2-mast)
1854Thetis (Schoener, 2-mast)
1854Sia en Elisabeth (Schoener, 2-mast)
1854Maria (Schoener, 2-mast)
1854Reintje (Schoener, 2-mast)
1855Johanna (Schoener, 2-mast)
1855Neptunus (Schoener, 2-mast)
1855Magdalena Johanna (Schoener, 2-mast)
(1879) Trio
1855Betje Pronk (Schoener, 2-mast)
1855Jacoba (Schoenerbrik)
1855Hazard (Schoener, 2-mast)
1855Geziena Jantina (Schoener, 2-mast)
1855Anna (Schoener, 2-mast)
1856Verwisseling (Schoener, 2-mast)
1856Veendam (Schoener, 2-mast)
(1863) Waalwijk
1856Zeven Sterren (Schoener, 2-mast)
1856Hendrik Pieter (Schoener, 2-mast)
(1869) Hendrika
1856Frouwina (Schoener, 2-mast)
1856Elisabeth Helena (Schoener, 2-mast)
1856Anne Willem (Schoener, 2-mast)
(1862) Hillegonda
1856Zwerver (Schoener, 2-mast)
1856Grijpskerk (Schoener, 2-mast)
(1864) Senior
(1866) Economie
1857Familietrouw (Schoener)
1857Philadelphia (Schoener, 2-mast)
1857Mina (Schoener, 2-mast)
(1863) Valk
(1870) Voelkina Blink
1857Zwaantje (Schoener, 2-mast)
1857Christina (Brik)
1857Annette Frederika (Schoener, 2-mast)
1857Anna (Schoener, 2-mast)
1857Sicco (Schoener, 2-mast)
(1867) Adrianus
1857Geziena Hooites (Schoener, 2-mast)
1858Waarden, de (Brik)
(1870) Lammechiena Wuffers
1858Catharina (Schoenerbrik)
(1864) Twee Gezusters
1858Catharina Cornelia (Galjoot)
1858Elisabeth Jacomine (Schoenerbrik)
1858Marchiena (Schoenerbrik)
1858Maria (Schoener, 2-mast)
1858Martha Alida (Schoener, 2-mast)
1859Donati (Schoenerbrik)
(1862) Clasina
(1869) Nerva
1859Newa (Schoener, 2-mast)
1859Weltevreden (Schoener, 2-mast)
1859Agatha (Brik)
1859Dollard (Brik)
1859Barend (Schoener, 2-mast)
1859Spes Nostra (Schoener, 2-mast)
(1866) Concordia
1860Concurrent (Galjoot)
1860Confiance (Schoener, 2-mast)
1860Otto (Schoener, 2-mast)
(1888) Wildina Christina
1860Geziena (Schoenerbrik)
1861Alida (Schoener, 2-mast)
(1862) Tweelingen
(1862) Elisabeth en Helena
1861Catharina (Schoener, 2-mast)
1861Cornelia Wilhelmina (Galjoot)
1861Geert Andries (Schoener, 2-mast)
1861Wybe Jacobs (Kofschip)
(1869) Plotus
1861Maria (Schoenerbrik)
1862Hesperus (Galjoot)
1862Poseidon (Schoener, 2-mast)
1862Lambertha (Schoenerkof)
1862Pelgrim (Schoener, 2-mast)
1862Fenna (Galjoot)
1862Amalia (Galjoot)
(1878) Najade
1862Anna Catharina Wilhelmina (Galjoot)
(1872) Dolfijn
1862Fenna (Schoener, 2-mast)
1863Willem van Den Bey (Brik)
1863Solide (Brik)
1863Tasmania (Schoenerbrik)
1863Hazard (Schoener, 2-mast)
1863Geziena (Schoenerkof)
1863Depositum (Schoenerbrik)
(1869) Irene
(1873) Geertruida
1863Anna Cecilia (Brik)
1864Columbus (Schoenerbrik)
1864St. Petersburg (Schoener, 2-mast)
1864Zeven Gebroeders (Brik)
1864Jan Smit (Schoener, 2-mast)
1864Junior (Schoenerbrik)
1864Martha Alida (Schoenerbrik)
1864Astrea (Schoener, 2-mast)
1864Rosinante (Brik)
1865Sikkolina (Schoener, 2-mast)
1865Reinier (Schoener, 2-mast)
1865Veendam (Schoener, 3-mast)
1865Zeehond (Galjoot)
1865Goorecht & Oldambt (Brik)
1865Concordia (Schoenerbrik)
1866Anna (Schoener, 2-mast)
1866Anna Margaretha (Galjoot)
1866Jantje (Schoener, 2-mast)
(1874) Anna Maria
1866Arend (Schoener, 2-mast)
(1886) A.H. van Bergen
1866Sophia Constantia (Schoenerbrik)
1866Tasmania (Brik)
1866Perseverance (Brik)
1866Albatros (Brik)
1867Wereldburger (Brik)
1867Vlijt (Schoener, 3-mast)
1867Jacob Den Breems (Brik)
(1874) J.H. Henkes
1867Jantina Maria (Schoenerbrik)
1867Jacoba (Schoener, 2-mast)
1867Titia (Schoener, 3-mast)
1868Anna Magdalena (Schoener, 3-mast)
(1874) Weldaad
(1876) Catharina
1868Anna Maria (Brik)
1868Goudvisch (Galjoot)
1868Jonge Ipe (Galjoot)
(1872) Redite
(1874) Harmonie
(1896) Agina Alida
1869Spes Nostra (Schoener, 3-mast)
1869Catharina Hendrika (Brik)
1869Heinrich Martin (Schoener, 2-mast)
1870Adriatic (Schoener, 2-mast)
1870Ambulant (Brik)
1871Ipe Ipeus (Schoener, 3-mast)
1871Jantje (Schoenerbrik)
1872Broedertrouw (Schoenerbrik)
1872Thalassa (Schoener, 3-mast)
1873Agatha (Brik)
1873I.A. Hooites (Brik)
1874Triëst (Schoener, 3-mast)
(1884) Maria
(1892) Aurora
1874Admiraal de Ruyter (Schoenerbrik)
1875Ambulant (Schoener, 3-mast)
(1882) Werklust
1875Zodiac (Schoener, 2-mast)
(1889) Mercurius
1876Disquiet (Galjoot)
(1878) Kosmopoliet
1876Helena (Brik)
1876Voorwaarts (Schoenerbrik)
1877Admiraal Tromp (Brik)
1877Fiducia (Schoenerbrik)
1883Johanna Christina (Tjalk)
(1896) Sieberdina II
1889Frits Faber Beukema (Schoener, 3-mast)
(1896) Voorwaarts